Pasqyrë e strukturës së tubave të naftës

Përshkrim i shkurtër:

Aaplikim:
Tubat prej çeliku pa tela të prodhuara nga ky lloj çeliku përdoren gjerësisht në mbështetëset hidraulike, cilindrat e gazit me presion të lartë, kaldaja me presion të lartë, pajisjet e plehrave, plasaritjet e naftës, mëngët e boshteve të automobilave, motorët me naftë, pajisje hidraulike dhe tuba të tjerë.


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

MADHËSIA: 19—914 mm*2—150 mm

Kategoria e produkteve

Klasa e çelikut

Standard

Aplikacion

Tuba çeliku pa tegel për inxhinieri mekanike dhe strukturë normale

10.20.35.45.Q345.Q460.Q490.Q620.

GB/T8162

Tuba çeliku pa tela për prodhimin e pajisjeve të pajisjeve të tubacioneve dhe strukturave mekanike të tubacioneve

42CrMo.35CrMo.42CrMo.40CrNiMoA.12cr1MoV

1018.1026.8620.4130.4140

ASTM A519

S235JRH.S273J0H.S275J2H.S355J0H.S355NLH.S355J2H

EN10210

A53A.A53B.SA53A.SA53B

ASTM A53/ASME SA53

Shënim: Madhësi të tjera mund të sigurohen gjithashtu pas konsultimit me klientët

Komponenti kimik:

gradë

C

Si

Mn

Mo

Cr

V

12Cr1MoV

0,08~0,15

0,17~0,37

0,40~0,70

0,25~0,35

0,90~1,20

0,15~0,30

Karakteristikat mekanike:

gradë

Elastik (MPa)

Rendimenti (MPa)

Zgjero (%)

Tkurrja e seksionit

(ψ/%)

Ndikimi (Aku2/J)

Vlera e rezistencës së ndikimit αkv(J/cm2)

Fortësia (HBS100/3000)

12Cr1MoV

≥490

≥245

≤22

≥50

≥71

≥88 (9)

≤179

 

produkteve
3
1

  • E mëparshme:
  • Tjetër:

  • Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni