zgjidhje

TUB PROFESIONALE LIGJORE

PRODUKTET

 • Specifikimi për API SPECIFICATION 5CT NINTH EDICION-2012

  Specifikimi për API-në e mbështjelljes dhe tubave SPECIFI...

  Përmbledhje Standardi: API 5CT Aliazh ose jo: Grupi jo i klasës: J55, K55, N80, L80, P110, etj. Aplikimi: Trashësia e tubit me vaj dhe shtresë e jashtme: 1 – 100 mm Trajtimi i sipërfaqes: Sipas kërkesës së klientit Diametri i jashtëm (Rrumbullakët): 10 – 10 mm Teknika: Gjatësia e petëzimit në nxehtësi: R1, R2, R3 Trajtimi termik: Shuarja dhe normalizimi i seksionit Forma: Tub special i rrumbullakët: nyje e shkurtër Vendi i origjinës: Kinë Përdorimi: me vaj dhe gaz Certifikimi: ISO9001: 2008 Testi: NDT Aplikative...

 • Pasqyrë e tubit të bojlerit

  Pasqyrë e tubit të bojlerit

  Klasa: Tuba çeliku pa tegel për kaldaja me presion të lartë / të ulët dhe të mesëm 10.20 etj. GB3087 Tuba ateel strukturore pa tela me cilësi të lartë të karbonit për prodhimin e llojeve të ndryshme të kaldajave me presion të ulët dhe të mesëm.SA106B, SA106C ASME SA106 SA179/ SA192/ SA210A1, SA210C/ T11, T12, T22, T23, T91, T92 ASME SA179/192/210/213 P11, P12, P210, P239, P12, P239, P. , ST45.8, 15Mo3, 13CrMo44, 10CrMo910 DIN17175 P195GH, P235GH, P265GH, 16Mo3 EN10216...

 • Pasqyrë e tubave mekanikë / tubacioneve kimike dhe plehëruese

  Pasqyrë e tubave mekanikë / kimike dhe ...

  Vërejtje për trashësinë e shkallës standarde OD ASTM A106 106B 106C 21.3-914mm tub çeliku 2-150mm ASTM A213 T5 T9 T11 T12 T22 T91 19-127mm 2-20mm Tub çeliku P320 P2000 P2000 P2000 P2000 ASTM A391. tub çeliku ASTM A333 Gr6 Gr8 Gr10 21,3-914mm 2-80mm tub çeliku tubacioni me temperaturë të ulët EN10216-2 P195GH P235GH P265GH 16Mo3 13CrMo4-5 10CrMo9-10-MoN10bC(XCrMo9-10-MoN10bC)

 • Pasqyrë e strukturës së tubave të naftës

  Pasqyrë e strukturës së tubave të naftës

  MADHËSIA: 19—914MM*2—150MM Kategoria e produktit Klasa e çelikut Aplikimi standard Tuba çeliku pa tegel për inxhinieri mekanike dhe strukturë normale 10.20.35.45.Q345.Q460.Q490.Q620.GB/T8162 Tuba çeliku pa tela për prodhimin e tubacioneve pajisje pajisje tubash dhe struktura mekanike 42CrMo.35CrMo.42CrMo.40CrNiMoA.12cr1MoV 1018.1026.8620.4130.4140 ASTM A519 S235JRH.S273J0H.S275J2H.S355J0H.S355NLH.S355J2H EN10210 A53A.A53B.SA53A.SA53B ASTM A53/ASME SA...

Na besoni, na zgjidhni

Rreth Nesh

 • Trajtimit të ngrohjes
 • Prodhimi i gypave të çelikut pa probleme
 • Linja e prodhimit të punëtorisë së tubave të çelikut pa probleme

Përshkrim i shkurtër:

Ne jemi një ndërmarrje profesionale që integron prodhimin, shitjen dhe eksportin e tubave.Kompania u themelua në vitin 1992. Ajo mbulon një sipërfaqe prej 0,1 milion metra katrorë.
Janë 520 punonjës, 3 prej tyre inxhinierë të lartë, 12 prej tyre inxhinierë dhe 150 prej tyre punëtorë teknikë profesionistë.Kapaciteti vjetor i prodhimit është më shumë se 20,000 ton, dhe qarkullimi i tubave është më shumë se 50,000 tonë.

Merrni pjesë në aktivitetet e ekspozitës

NGJARJE DHE SHOKËT TREGTARE

 • Krahasimi i performancës midis tubit prej çeliku pa telash dhe tubit tradicional

  Në rrethana normale, tubi i çelikut i standardit GB/T8163 është i përshtatshëm për vaj, naftë dhe gaz dhe media publike me temperaturë projektimi më të vogël se 350℃ dhe presion më pak se 10.0MPa; Për media vaji dhe vaji dhe gazi, kur temperatura e projektimit tejkalon 350°C ose presioni kalon 10.0 MPa, ...

 • Prodhues profesionist i tubave dhe pajisjeve të çelikut në Kinë – SANONPIPE

  Tianjin Sanon Steel Pipe Co., Ltd. është një furnizues dhe prodhues profesional i tubave të çelikut dhe pajisjeve të tubave në Kinë, me më shumë se 30 vjet përvojë profesionale të furnizimit me tubacione.Shitjet vjetore: 120,000 ton tuba aliazh, inventari vjetor: më shumë se 30,000 në...

 • Hyrje në tubin e bojlerit të përdorur zakonisht (2)

  15Mo3 (15MoG): Është një tub çeliku në standardin DIN17175.Është një tub çeliku karboni molibden me diametër të vogël për bojler dhe superngrohës, dhe një çelik me forcë të nxehtë të tipit margaritar.Në 1995, ajo u transplantua në GB5310 dhe u emërua 15MoG.Përbërja e tij kimike është e thjeshtë, por përmban molibden...

 • Hyrje në tubin e bojlerit të përdorur zakonisht

  20G: çeliku standard i pranimit GB5310-95 (klasa e huaj përkatëse: ST45.8 e Gjermanisë, STB42 e Japonisë, SA106B e Shteteve të Bashkuara), është tubi çeliku i bojlerit më i përdorur, përbërja kimike dhe vetitë mekanike dhe 20 pllaka është në thelb e njëjtë.Çeliku ka një nivel të caktuar...

 • Dallimi midis tubit të çelikut të aliazhit dhe tubit prej çeliku pa telash dhe cilat janë materialet

  Tubi çeliku i aliazhit përdoret kryesisht në termocentral, termocentral bërthamor, bojler me presion të lartë, mbinxehës me temperaturë të lartë, rinxehës dhe tuba dhe pajisje të tjera me presion të lartë dhe temperaturë të lartë.Është bërë nga çeliku me karbon të cilësisë së lartë, çeliku strukturor i aliazhuar dhe çelik inox rezistent ndaj nxehtësisë nga...

 • NISCO
 • Stemcor
 • xc
 • CSSC
 • mbështetja-industritë-përvetëson-aksionet-in-eros-ndërkombëtar
 • total
 • zx
 • LT
 • OMV
 • Aeroporti Kuait
 • Tata
 • Thyssenkrupp