решение

ПРОФЕСИОНАЛНА ЦЕВКА ОД ЛЕГУРА

ПРОИЗВОДИ

 • Спецификација за куќиште и цевки API СПЕЦИФИКАЦИЈА 5CT ДЕВЕТО ИЗДАНИЕ-2012

  Спецификација за API на куќиште и цевки SPECIFI...

  Преглед Стандарден: API 5CT легура или не: Не група на оценки: J55, K55, N80, L80, P110, итн. Примена: Дебелина на цевката со масло и обвивка: 1 – 100 mm Површинска обработка: Како барање на клиентите Надворешен дијаметар (круг): 10 – 10 mm Техника: Топло валани Должина: R1, R2, R3 Термичка обработка: Калење и нормализирање на пресекот Облик: Тркалезна специјална цевка: краток спој Место на потекло: Кина Употреба: Сертификација со масло и гас: ISO9001: 2008 Тест: NDT Применлива...

 • Преглед на цевката за котел

  Преглед на цевката за котел

  Одделение: Бесшевни челични цевки за котли со висок/низок и среден притисок 10,20 итн. GB3087 Висококвалитетни јаглеродни структурни бесшевни ateel цевки за производство на различни видови котли со низок и среден притисок.SA106B, SA106C ASME SA106 SA179/ SA192/ SA210A1, SA210C/ T11, T12, T22, T23, T91, T92 ASME SA179/192/210/213 P11, P12, P2139, P210, P210, P239, P23, P23, P12, P23, P23, P23, P23, P23, P23, P23, P23, P23, P23, P23, P23, P23, P232, P23, P23, P23, P23, P2, , ST45.8, 15Mo3, 13CrMo44, 10CrMo910 DIN17175 P195GH, P235GH, P265GH, 16Mo3 EN10216...

 • Преглед на механички цевки / цевки за хемикалии и ѓубрива

  Преглед на механички цевки / Хемиски и ...

  Стандардна оценка за дебелина на ОД Забелешка ASTM A106 106B 106C 21,3-914mm 2-150mm челична цевка ASTM A213 T5 T9 T11 T12 T22 T91 19-127mm 2-20mm челична цевка за разменувач на топлина ASTM P2000 P5100000 P51000000000000000000 челична цевка ASTM A333 Gr6 Gr8 Gr10 21,3-914mm 2-80mm Цевководна челична цевка со ниска температура EN10216-2 P195GH P235GH P265GH 16Mo3 13CrMo4-5 10CrMo9-10-MoN1W5C

 • Преглед на структурни цевки за нафтени цевки

  Преглед на структурни цевки за нафтени цевки

  ГОЛЕМИНА: 19—914MM*2—150MM Категорија на производ Одделение за челик Стандардна примена Бесшевни челични цевки за машинско инженерство и нормална структура 10.20.35.45.Q345.Q460.Q490.Q620.GB/T8162 Бесшевни челични цевки за производство на цевководи опрема за фитинзи за цевки и механички конструкции 42CrMo.35CrMo.42CrMo.40CrNiMoA.12cr1MoV 1018.1026.8620.4130.4140 ASTM A519 S235JRH.S273J0H.S275J2H.S355J0H.S355NLH.S355J2H EN10210 A53A.A53B.SA53A.SA53B ASTM A53/ASME SA...

Верувајте ни, изберете нè

За нас

 • Термичка обработка
 • Производство во работилница за бесшевни челични цевки
 • Производствена линија за работилница за бесшевни челични цевки

Краток опис:

Ние сме едно професионално претпријатие кое интегрира производство, продажба и извоз на цевки.Компанијата е основана во 1992 година. Зафаќа површина од 0,1 милиони квадратни метри.
Вработени се 520, од ​​кои 3 се високи инженери, 12 од нив инженери и 150 стручни технички работници.Годишниот производствен капацитет е повеќе од 20.000 тони, а прометот на цевки е повеќе од 50.000 тони.

Учествувајте во изложбените активности

НАСТАНИ И ТРГОВСКИ САМИ

 • Споредба на перформанси помеѓу челична цевка без шевови и традиционална цевка

  Во нормални околности, челичната цевка од стандардот GB/T8163 е погодна за масло, нафта и гас и јавни медиуми со дизајнерска температура помала од 350 ℃ и притисок помал од 10,0 MPa; за медиуми за масло и нафта и гас, кога дизајнерската температура надминува 350°C или притисокот надминува 10,0 MPa, ...

 • Професионален производител на челични цевки и фитинзи во Кина – SANONPIPE

  Tianjin Sanon Steel Pipe Co., Ltd. е професионален добавувач и производител на челични цевки и фитинзи за цевки во Кина, со повеќе од 30 години професионално искуство во снабдување со цевководи.Годишна продажба: 120.000 тони цевки од легура, годишен инвентар: повеќе од 30.000 до...

 • Вовед во најчесто користените цевки за котел (2)

  15Mo3 (15MoG): Тоа е челична цевка во стандардот DIN17175.Тоа е челична цевка од јаглерод молибден со мал дијаметар за котел и грејач и бисерен челик со топла јачина.Во 1995 година, тој беше трансплантиран на GB5310 и беше именуван 15MoG.Неговиот хемиски состав е едноставен, но содржи молибден...

 • Вовед во најчесто користените цевки за котел

  20G: GB5310-95 стандарден челик за прифаќање (странска соодветна оценка: германски ST45.8, јапонски STB42, САД SA106B), е најчесто користената челична цевка за котел, хемискиот состав и механичките својства и 20 плоча е во основа иста.Челикот има одредена ул...

 • Разликата помеѓу легирана челична цевка и бесшевната челична цевка и кои се материјалите

  Цевката од легиран челик главно се користи во електрана, нуклеарна централа, котел со висок притисок, прегрејач со висока температура, грејач и други цевки и опрема со висок притисок и висока температура.Изработен е од висококвалитетен јаглероден челик, легиран конструктивен челик и нерѓосувачки челик отпорен на топлина од...

 • NISCO
 • Стемкор
 • xc
 • CSSC
 • reliance-industries-acquires-stake-in-eros-international
 • вкупно
 • zx
 • LT
 • ОМВ
 • Аеродром Куајт
 • Тата
 • Тисенкруп