Lajmet e kompanisë

 • Tub çeliku pa tegel aliazh i eksportuar në tregun indian - Sanon Pipe

  Tub çeliku pa tegel aliazh i eksportuar në tregun indian - Sanon Pipe

  Ne sapo nënshkruam një kontratë me një klient indian javën e kaluar.Produkti është tub çeliku pa tegel aliazh ASTM A335 P11.Ne kemi një inventar të caktuar të produkteve të aliazhit, kështu që mund të gjejmë produkte për klientët.Klienti ky tub përdoret për tub me finned, tub me dhëmbë si një ngrohje jashtë ...
  Lexo më shumë
 • “51″ Dita e Punës, përshëndes të gjithë ata që punojnë shumë!

  “51″ Dita e Punës, përshëndes të gjithë ata që punojnë shumë!

  Vitet për shkak të punës dhe të ngopur, për shkak të rinisë dhe ëndrrës, për shkak të humorit të bukur dhe të gëzuar!Secili me mund, që jeta e tij të bëjë lulëzimin e fundit.Le në këtë festë të punëtorëve, për veten e tyre, për të gjithë punëtorët e mëdhenj - përshëndetje!Sanonpipe do të ...
  Lexo më shumë
 • Klasa standarde e tubave të aliazhit të çelikut të dërguara në Indi është A335 P5 dhe A335 P91

  Klasa standarde e tubave të aliazhit të çelikut të dërguara në Indi është A335 P5 dhe A335 P91

  Kohët e fundit, ne kemi komunikuar me klientët në Indi për porositë tona.Produktet janë tuba çeliku të aliazhit A335 P5 dhe A335 P91.Ne mund të ofrojmë furnizimin tonë dhe MTC, dhe mund t'u ofrojmë klientëve çmimin dhe datën më të arsyeshme të dorëzimit.Mezi pres të...
  Lexo më shumë
 • Porositë e fundit në Francë – ASME SA192 Madhësia 42*3 50.8*3.2

  Porositë e fundit në Francë – ASME SA192 Madhësia 42*3 50.8*3.2

  Së fundmi, kompania nënshkroi një porosi të re klienti në Francë.Ne integruam të gjitha mallrat e porositura nga klienti, u siguruam klientëve MTC origjinale, dhe kohën më të shpejtë të dorëzimit dhe çmimin e arsyeshëm.Në të njëjtën kohë, ne dërguam edhe 2 tuba...
  Lexo më shumë
 • shfaqja e produktit

  shfaqja e produktit

  ...
  Lexo më shumë
 • Festivalet tradicionale kineze——Festivali Qingming

  Festivalet tradicionale kineze——Festivali Qingming

  Dita e pastrimit të varreve është një festë ligjore në Kinë, kompania do të ketë një ditë pushimi nesër, 5 Prill 2023, por ne do të qëndrojmë online 24 orë në ditë, jeni të mirëpritur të na kontaktoni në çdo kohë.
  Lexo më shumë
 • Prezantimi i seksionit të produktit

  Prezantimi i seksionit të produktit

  1:Tubacioni i bojlerit (ASTM A335 P5,P9,P11,P22,P91, P92 etj.) Specifikim standard për tubin pa tela me aliazh ferritik-çeliku për shërbimin me temperaturë të lartë 2:Tubacioni i linjës (API 5L Gr.B X40 X42 X52 Etj) Tubacioni pa probleme i përdorur për transport me cilësi të lartë të vajit, avullit dhe ujit ...
  Lexo më shumë
 • Përqindja e produktit e Sanonpipe në 2023

  Përqindja e produktit e Sanonpipe në 2023

  Lexo më shumë
 • Tianjin Sanon Steel Pipe Co., Ltd. do të prodhojë vetëm produkte kryesore këtë vit.

  Tianjin Sanon Steel Pipe Co., Ltd. do të prodhojë vetëm produkte kryesore këtë vit.

  Tianjin Sanon Steel Pipe Co., Ltd. do të prodhojë vetëm produkte kryesore këtë vit.Industritë e biznesit përfshijnë: industrinë e naftës, industrinë e kaldajave, industrinë kimike, industrinë e makinerive dhe industrinë e ndërtimit.Tubat tanë kryesorë prej çeliku janë: Tubat e bojlerit.Tuba çeliku pa tegel për punë të ulët dhe të mesme...
  Lexo më shumë
 • Tub çeliku pa tegel

  Tub çeliku pa tegel

  Në njësitë e prodhimit petrokimike, zakonisht përdoren çeliku me krom molibden dhe krommolibden çeliku vanadium standardet e tubave prej çeliku pa tegel GB9948 Tub çeliku pa tegel për plasaritjen e naftës GB6479 "Tubacion çeliku pa tegel me presion të lartë për pajisjet e plehrave" GB/T5310...
  Lexo më shumë
 • Tub çeliku pa tegel për shtresën e vajit

  Tub çeliku pa tegel për shtresën e vajit

  Tubacioni special i naftës përdoret kryesisht për shpimin e puseve të naftës dhe gazit dhe transmetimin e naftës dhe gazit.Ai përfshin tubin e shpimit të naftës, shtresën e naftës dhe tubin e pompimit të naftës.Tubi i shpimit të vajit përdoret për të lidhur jakën e shpimit me shpimin dhe për të transferuar fuqinë e shpimit.Shtresa e vajit përdoret kryesisht për të supozuar...
  Lexo më shumë
 • Tub bojleri me presion të lartë GB5310

  Tub bojleri me presion të lartë GB5310

  GB/T 5310 është një lloj tubi bojler.Materiali i tij përfaqësues është 20g, 20mng, 25mng.Është një çelik me karbon mesatar me më pak mangan.Gjatësia e dorëzimit të tubit të bojlerit ndahet në dy lloje: madhësia fikse dhe madhësia e dyfishtë.Çmimi për njësi i çdo tubi vendas llogaritet sipas specifikave...
  Lexo më shumë
 • Tuba çeliku pa tegel për kaldaja me presion të ulët dhe të mesëm

  Tuba çeliku pa tegel për kaldaja me presion të ulët dhe të mesëm

  Ekzistojnë dy lloje të gypave prej çeliku pa tegel: tuba çeliku të mbështjellë të nxehtë dhe të mbështjellë në të ftohtë (dial).Tubat prej çeliku pa tegel me petëzimit të nxehtë ndahen në tuba çeliku të përgjithshëm, tuba çeliku të kaldajave me presion të ulët dhe të mesëm, tuba çeliku të bojlerit me presion të lartë, tuba çeliku të aliazhuar, tuba për plasaritje të naftës, gjeo...
  Lexo më shumë
 • Si të dalloni cilësinë e tubit të çelikut me mure të trasha

  Si të dalloni cilësinë e tubit të çelikut me mure të trasha

  Tub çeliku pa qepje me mur të trashë zakonisht përdoret në qymyr, përpunim mekanik dhe fusha të tjera industriale.Ky lloj tubi çeliku pa qepje është kryesisht i tërhequr në të ftohtë dhe i mbështjellë në të nxehtë dy lloje.Ekzistojnë pesë lloje të klasifikimit, përkatësisht tub çeliku pa tegel me mur të trashë me mbështjellje të nxehtë, mur i trashë me tërheqje të ftohtë ...
  Lexo më shumë
 • Zgjidhje për porositë

  Zgjidhje për porositë

  Pikat e dhimbjes së klientit meksikan: Pasi klientët na gjejnë, ata janë më të shqetësuar për cilësinë dhe datën e dorëzimit Përveç tubave, ka edhe disa pajisje dhe fllanxha Pasi kemi kuptuar pikat e dhimbjes së klientit, ne kryem se çfarë pune: Njihuni me situatën e inventarit Dijeni rreth prodhim...
  Lexo më shumë
 • Mirëpritni njerëz me ideale të larta për t'u bashkuar me Sanon Pipe

  Mirëpritni njerëz me ideale të larta për t'u bashkuar me Sanon Pipe

  Sot, kompania jonë zhvilloi një aktivitet mirëseardhjeje për të mirëpritur tre kolegë të rinj për t'iu bashkuar ekipit tonë.Në aktivitet, kolegët e rinj raportuan përmbajtjen e tyre të fundit të punës dhe ndjenjat dhe idetë e tyre gjatë qëndrimit në kompani.Ne e ndjejmë thellësisht se ardhja e tyre i ka dhënë ngjyrë të freskët kompanisë sonë...
  Lexo më shumë
 • Dallimi midis tubit të aliazhit dhe tubit të çelikut pa probleme

  Dallimi midis tubit të aliazhit dhe tubit të çelikut pa probleme

  Tubi aliazh është një lloj tubi çeliku pa tegel, i ndarë në tub strukturor pa telash dhe tub aliazh rezistent ndaj nxehtësisë në presion të lartë.Kryesisht i ndryshëm nga standardet e prodhimit dhe industria e tubave të aliazhit, tubat e aliazhit të kalitur dhe të kalitur ndryshojnë vetitë mekanike.
  Lexo më shumë
 • sanonpipe është e specializuar në tubacionet e çelikut pa aliazh

  sanonpipe është e specializuar në tubacionet e çelikut pa aliazh

  Tianjin Sanon Steel Pipe Co., Ltd. Është një Furnizues dhe Prodhues Profesional i Tubave dhe Pajisjeve të tubave në Kinë, me më shumë se 30 vjet përvojë profesionale në furnizimin me tubacione.Shitjet vjetore: 120,000 ton tuba aliazh, inventari vjetor: më shumë se 30,000 ton tuba aliazh.Kompjuteri ynë...
  Lexo më shumë
 • Tub çeliku me aliazh standard A335

  Tub çeliku me aliazh standard A335

  Tubi aliazh dhe tubi pa qepje kanë marrëdhënie dhe ndryshim, nuk mund të ngatërrohen.Tub aliazh është tub çeliku në përputhje me materialin e prodhimit (që është, materiali) për të përcaktuar, siç sugjeron emri është bërë nga tub aliazh;Tubi pa qepje përcaktohet në përputhje me procesin e prodhimit...
  Lexo më shumë
 • Notat, standardet dhe aplikimet e zakonshme të gypave të çelikut pa qepje

  Notat, standardet dhe aplikimet e zakonshme të gypave të çelikut pa qepje

  Klasat, standardet, aplikimet e tubave të çelikut pa tela, standardet, aplikimet Produkti Materiali i ndotjes Standardi ekzekutiv Specifikimet e pikave Aplikacionet tub aliazhi 12Cr1MoVG GB/T5310- 2008 ∮8- 1240*1-200 I përshtatshëm për tuba çeliku pa tela për temperaturë të lartë, temperaturë të ulët dhe rezistencë ndaj korrozionit në benzinë. .
  Lexo më shumë
 • Produktet kryesore të Sanon Pipe

  Produktet kryesore të Sanon Pipe

  Tubat prej çeliku ndahen në tuba çeliku pa tegel dhe tuba çeliku të salduar (tuba të ngjitur).Tubi i bojlerit është një lloj tubi pa qepje.Metoda e prodhimit është e njëjtë me atë të tubave pa qepje, por ka kërkesa strikte për klasat e çelikut që përdoren për prodhimin e tubave të çelikut.Sipas th...
  Lexo më shumë
 • Hyrje në shtresën e naftës (2)

  Hyrje në shtresën e naftës (2)

  Përbërja kimike e shtresës së naftës: marka standarde Përbërja kimike (%) C Si Mn PS Cr Ni Cu Mo V Als API SPEC 5CT J55K55 (37Mn5) 0,34 ~ 0,39 0,20 ~ 0,35 1,25 ~ 1,50 0,00105 ose më pak ose më pak 0,20 ose më pak /...
  Lexo më shumë
 • Krahasimi i performancës midis tubit prej çeliku pa telash dhe tubit tradicional

  Krahasimi i performancës midis tubit prej çeliku pa telash dhe tubit tradicional

  Në rrethana normale, tubi i çelikut i standardit GB/T8163 është i përshtatshëm për naftë, vaj dhe gaz dhe media publike me temperaturë projektimi më të vogël se 350℃ dhe presion më pak se 10.0MPa; Për media vaji dhe vaji dhe gazi, kur temperatura e projektimit tejkalon 350°C ose presioni kalon 10.0 MPa, ...
  Lexo më shumë
 • Prodhuesi profesionist i tubave dhe pajisjeve të çelikut në Kinë – SANONPIPE

  Prodhuesi profesionist i tubave dhe pajisjeve të çelikut në Kinë – SANONPIPE

  Tianjin Sanon Steel Pipe Co., Ltd. është një furnizues dhe prodhues profesional i tubave të çelikut dhe pajisjeve të tubave në Kinë, me më shumë se 30 vjet përvojë profesionale në furnizimin me tubacione.Shitjet vjetore: 120,000 ton tuba aliazh, inventari vjetor: më shumë se 30,000 në...
  Lexo më shumë